Skip to main content
Horn

Prof. Dariusz Mikulski

W latach 2005-2010 Dyrektor Naczelny i Artystyczny Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu, Konsultant artystyczny i dyrygent gościnny Thailand Philharmonic Orchestra w Bangkoku, profesor Akademii Muzycznej w Łodzi, współtwórca World Brass Association, dyrektor artystyczny Warszawskiej Filharmonii Kameralnej (Warschauer Kammerphilharmonie)

Na stałe mieszkający w Berlinie i Łodzi, współpracuje z renomowanymi orkiestrami w Polsce i za granicą. Zaliczyć do nich można: NDR Sinfonieorchester des Norddeutschen Rundfunks, Orchester der Deutschen Oper Berlin, Wiener Kammerorchester, Thailand Philharmonic, Philharmonie der Nationen, Stuttgarter Kammerorchester, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Poznańskiej, Łodzkiej, Filharmonia Bałtycka, Filharmonia w Irkucku, Filharmonia Opolska, Berliner Sinfoniker, Stuttgarter Kammerorchester i innych.

Dariusz Mikulski jest laureatem wielu prestiżowych nagród na konkursach muzycznych – począwszy od  ogólnopolskich w Częstochowie, Gdańsku i Łodzi do tak renomowanych jak „Praska Wiosna“, „Peter-Damm Wettbewerb“, „Internationalen Hornwettbewerbs in Toulon“, „Internationalen Instrumentalwettbewerb, Marktneunkirchen“.

Youtube Kanal

Profesjonalizm Prof. Dariusza Mikulskiego przejawia się również w działalności dydaktycznej, opartej o gruntowne wykształcenie muzyczne w Polsce (AM w Łodzi, studia z wyróżnieniem, doktorat w roku 2002), Niemczech (AM w Stuttgarcie) i Austrii (Mozarteum), jak również bogate doświadczenie estradowe. Jest cenionym wykładowcą na wielu Międzynarodowych Warsztatach Muzycznych, prowadzi także od lat kursy mistrzowskie w zakresie gry na waltorni w Akademiach Muzycznych w Polsce i w Niemczech.

Artysta prezentuje szeroki i różnorodny repertuar występując jako solista i dyrygent z uznanymi europejskimi orkiestrami. Nagrał wiele płyt z muzyką waltorniową dla takich wytwórni jak ZYX, GENUIN i CONCORNO, przedstawiając klasyczne i współczesne dzieła muzyki waltorniowej, w tym jemu dedykowane.

Prof. Dariusz Mikulski jest założycielem biura koncertowego, agencji artystycznej i reklamowej CONCORNO Kulturmanagement, zajmującej się m. in. promocją polskich artystów i kultury polskiej w Niemczech, jak również artystów niemieckich w Polsce. CONCORNO Kulturmanagement współpracuje na stałe  Polskimi Konsulatami Generalnymi w Berlinie, Monachium i Hamburgu, Instytutem Adama Mickiewicza w Warszawie, jest odpowiedzialne za organizację Roku Polsko-Niemieckiego w Niemczech 2005-2006 prezentując w  Niemczech takich artystów oraz zespoły jak Leszek Możdżer, Anna Maria Jopek, Filharmonia Sudecka, Poznańska, Pomorska, Łódzka, Teatr Wielki w Łodzi, Zespół Pieśni i Tańca Śląsk.

W roku 2008 Prof. Dariusz Mikulski uzupełnił swoje wykształcenie o dyplom Podyplomowych Studiów Menedżerskich dla Twórców, Artystów i Animatorów Kultury na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.